Haberler

Hasar Anında Yapılması Gerekenler

Şirketimizde KASKO sigortalı bulunan aracınızın, meydana gelen kaza ya da arızadan dolayı, hareket edemez durumda olması halinde, 90 312 467 55 70 numaralı telefonu (Turassist)arayarak,7 gün 24 saat çekici hizmeti alabilirsiniz. 

Aracın yürür durumda olması halinde, poliçeyi yaptırmış olduğunuz acentenize ya da iletişim bölümünde yer alan telefonlardan genel müdürlük, bölge müdürlüklerimize ihbarda bulunarak, hasar dosyası açtırılıp, eksper talep edilmesi gerekmektedir. Genel Servis’lere müracaatınızda ise bütün işlemler Genel Servis tarafından yürütülecektir. 

İhbar anında,  tarafınızdan poliçe numaranız, hasar tarihi, tahmini hasar miktarı, sigortalı ya da irtibat kurulacak kişiye ait telefon ve servis adresi ile telefonu istenecektir. 

Aracınızdaki hasar "CAM KIRILMASI" ise, 7 gün 24 saat 90 312 467 55 70 numaralı telefondanTurassist kanalı ile hizmet alabilirsiniz. Asistans hizmetimiz aracılığıyla, anlaşmalı servis ağını kullanan müşterilerimizin, 2.hasarına kadar hasarsızlık indirimi bozulmayacak, 3.hasarın da meydana gelmesi halince, yenilemede hasarsızlık indirimi verilemeyecektir. Asistans hizmetini kullanmayan müşterilerimizin, ilk cam hasarlarında dahi hasarsızlık indirimi kaybolacaktır. Bu sistemi kullanmayan, %50 ve %60 hasarsızlık indirimine sahip müşterilerimizin, hasarsızlık indirimi 1.hasarda hasarsızlık indirimi bir kademe aşağı çekilecek, ikinci hasarda kaybolacaktır.
Aracınızdaki hasar “MİNİ ONARIM” teminatı kapsamına giren bir hasar ise, mini onarım teminatını içeren poliçeniz ile Auto King servislerinden herhangi biri ile iletişime geçerek hasarsızlık indiriminiz etkilenmeden hizmet alabilirsiniz. 

Bu hizmet kapsamındaki onarımlarda, şirketimize hasar ihbarında bulunmanıza gerek olmadığı gibi  zabıt veya tutanak ibraz etmeniz de gerekmez. 

Auto King Servislerinin iletişim bilgileri poliçenizde ve web sitemizde yer almakta olup ihtiyacınız olduğunda size en yakın Auto King Servisine ulaşabilirsiniz. 

Mini Onarım teminatı kapsamına giren bir hasarınız oluştuğunda,  "Hasar Tespit" işlemi için en yakın AUTO KING Servis İstasyonuna gittiğinizde,  AUTO KING Servis Danışmanı tarafından araç üzerinde "Hasar Tespiti" işleminiz yapılır. Hizmet kapsamı içersine giren onarım işlemleri "Hasar Tespit Formu"na aktarılır ve yapılacak işlemler ile onarımın yapılacağı randevu tarihi üzerinde mutabakat sağlanarak, formun bir kopyası size verilir. II. Grup kapsamına giren onarımlar genellikle aynı gün veya çok kısa süre içinde yapılırlar. Randevu tarihinde araç AUTO KING Servis İstasyonu tarafından teslim alınarak, hasar giderilir.